Scroll Top

אין מה לעשות, יהיה בסדר

כולנו יכולים להאמין בדברים שאנו יודעים שהם אינם נכונים, ואז, כשהטעות מוטחת בפנינו, לעוות את העובדות כדי להראות שתמיד צדקנו. מבחינה אינטלקטואלית, אפשר להמשיך בתהליך הזה לנצח. המגבלה היחידה היא שבמוקדם או במאוחר אמונה שקרית מתנגשת במציאות קשיחה, לרוב בשדה הקרב…(ג.א)
בהתאם לתכנית ולפי כל התחזיות  עומדת לקום בישראל ממשלה שהיא שילוב של כל הגורמים הקיצוניים, הגזענים והבלתי רציונליים בחברה הישראלית, יחד עם האספסוף, חסרי החוליות ועוד רבים וטובים שלא יודעים להבדיל בין רע לעוד יותר רע, כל אחד וסיבותיו עימו. כולם פחות או יותר יודעים את ההרכב המיועד: ראש הממשלה שנאשם בפלילים, שקרן מסית ומדיח. הוא עומד בראש מפלגה שלא ברור מה המטרה שלה, כלומר אנחנו יודעים מה הם רוצים להרוס, אבל לא ברור מה הם רוצים לבנות. סביר להניח שזה בגלל שלהרוס זה ממש קל ולבנות זה ממש קשה. השר לביטחון לאומי של מדינת ישראל יהיה כהניסט, שזו הגדרה מכובסת לתנועה שהיא הדבר הכי קרוב להגדרה יהודו-נאצית. שר הפנים יהיה  פושע שישב בכלא על שוחד שהוא לקח בזמן שהוא היה שר הפנים, שר האוצר יהיה סמוטריץ, מי שחלומו הרטוב הוא טיהור אתני של ערבי ישראל, משטר אפרטהייד תיאוקרטי והוא נעצר במהלך ההתנתקות ע"י השב"כ שברשותו 500 ליטר של חומר דליק. ויהיו גם נעם מפלגה ששונאת הומואים, נשים, שמאלנים, ערבים דמוקרטים וכנראה את כל המין האנושי בצורה כזו או אחרת. הקינוח יהיה יהודי מסורתי, מפלגת דגל התורה שהיא סוג של פרודיה על עלילה אנטישמית. 
יש שני דברים מאד מטרידים בתיאור הנ"ל של הקואליציה. הראשון זה שהוא לא מוגזם וכנראה אפילו זהיר. כלומר השר המיועד לשמירה על הביטחון הלאומי של מדינת ישראל הוא אכן פרחח עלוב, נער גבעות כהניסט שהורשע בתמיכה בארגון טרור ובביתו הייתה תלויה תמונה ברוך גולדשטיין, אלה לא דעות אלא עובדות. הדבר המטריד השני הוא שרוב הציבור בישראל מניח שיהיה בסדר. שמה שהיה הוא שיהיה, אמצעי התקשורת בישראל מנרמלים עבורו את המצב. אמנם אפשר לקרוא מאמרים, כתבות לא מחמיאות ופה ושם גם חשש וזעזוע, אבל בסך הכול הגישה הכללית מתמצת במשפט, דברים שרואים מכאן לא רואים משם, והנחת העבודה היא שבן גביר כמו כל הרעשנים שהיו שם לפניו: בנט, שרון, ביבי ליברמן ועוד, יהפוך להיות רציונאלי ברגע שכובד האחריות יונח על כתפיו החסונות והוא יפעל בשיקול דעת, שיהיה מתובל אולי בכמה שערוריות לא מזיקות שעוזרות למדד החשיפה והקליקים, כולם מנצחים. 
המושג "ניהול הסכסוך" הוא הציר המרכזי סביבו נעה הציבוריות הישראלית. המושג הזה "ניהול הסכסוך" השתרש בתודעה הישראלית כי הוא מכניס לכאורה סדר במציאות כאוטית, מרמז שהר הגעש הזה שמאיים להתפרץ בכל רגע הוא בעצם לא הר געש אלא מפעל התנחלויות עם ועד עובדים מיליטנטי שצריך רק מנכ"ל חזק ואגרסיבי שיעשה סדר בבלאגן.  מחקרים מראים שאם תופעה מסוימת נמשכת יותר מ 10 שנים, רוב בני האדם יניחו שהיא קיימת מאז ומעולם ושהיא תמשיך להתקיים לנצח נצחים וככה זה עם הסכסוך. האינתיפאדה הראשונה והשנייה נשכחו, רצועת עזה שצה"ל איבד את השליטה עליה ואיימה להפוך ללבנון השנייה אם לא היינו נסוגים ממנה הפכה להיות מתנה שנתנו לפלסטינים כי אנחנו כאלה יהודים טובים. השגשוג שישראל חוותה בעשור האחרון כתוצאה מבועת הנדל"ן והזרמת מיליארדי דולרים לתעשיית ההייטק מארה"ב הפך להיות עובדת חיים בסיסית שלא תשנה לעולם. תמיד יהיה לנו כסף והרבה. 
אבל המציאות היא כאוטית ומשתנה, ההנחה שהגענו לקץ ההיסטוריה ואירועים בסדר גודל מלחמות העולם, שואה ומגפה עולמית שתמחק חצי מהאנושות כבר לא יתכנו זו טעות שבני אדם עושים בעניין שבשגרה בשביל שיוכלו להמשיך בחייהם הרגילים ולתכנן לעתיד. האוקראינים מגלים את זה עכשיו, הסורים, הלובים גילו את זה מקודם וגם ישראל עומדת לגלות את זה . במקרה של ישראל ניתן אפילו לומר שישראל חותרת לזה. הממשלה הנוכחית כמעט באופן מוצהר חותרת לעימות כולל מול כל העולם המוסלמי ממרוקו ועד מלזיה. מי שעתיד להתמנות כשר שאחראי על כל הביטחון הלאומי של מדינת ישראל הוא אדם שמוקף באנשים קיצונים הרבה יותר ממנו, וגם אם הדברים שהוא יראה משם יגרמו לו לרצות אולי לשנות את דפוס ההתנהגות שלו, הסביבה שלו והדינמיקה שתיווצר תמנע את זה ממנו. תמיד יהיו קיצונים יותר, כאלה שמוכנים ללכת צעד אחד נוסף לקראת הגשמת החזון. בצלאל סמוטריץ גם הוא שואף לגדולות וכנראה תופס את עצמו כשותף של אלוהי ישראל, הוא יודע מה אלוהים רוצה. זה אמנם נחשב ביהדות כחילול השם, ממש יריקה בפרצופו של הקדוש ברוך הוא, אבל אצל הזרם החרדלי בציונות הדתית אלוהים הוא לא יותר מכלי, סוג של בובת מין מנטלית. מדינת ישראל נמצאת כרגע על נתיב של התאבדות קולקטיבית, ההיגיון והרציונל שאפיינו אותה לאורך רוב קיומה, הוחלפו בהנחות היסוד הבאות: 
 1. הארץ כולה מהים עד הנהר שייכת לנו כי אלוהים הבטיח לנו אותה, לא מאמינים, תשאלו את סמוטריץ.
 2. אנחנו העם הנבחר, כי אלוהים בחר בנו מכל העמים. לא מאמינים, תשאלו את כולם. 
 3. ישראל היא תמיד הקורבן, גם שהיא הורגת ללא הבחנה, עושקת, מתאכזרת, עושה עסקאות עם השטן, ישראל היא תמיד הקורבן.
 4. ארה"ב תמיד תהיה לצידנו, בגלל הנוצרים, בגלל היהודים, בגלל שהאמריקאים מטומטמים ובגלל שמגיע לנו כי אנחנו העם הנבחר.
 5. בהמשך לסעיף 4, תמיד מגיע לנו ולא רק מהאמריקאים אלא מכל העולם.  בגלל השואה, בגלל האנטישמיות ובגלל שאנחנו העם הנבחר. 
 6. עוד בהמשך לסעיף 4, לא רק האמריקאים מטומטמים, אלא כל העולם מטומטם, בגלל שהם לא יהודים. 
 7. נכון לרגע זה, גילו של היקום הוא 5782 שנה, מי שלא מסכים הוא מטומטם, הפעם זה כולל יהודים. 
 8. המשיח עומד להגיע, אחד הסימנים לבואו הוא בצלאל סמוטריץ, אבל יש עוד סימנים, מי שלא מבין אותם הוא מטומטם ובוגד, גם הפעם זה כולל יהודים אבל רק חילוניים. יהודים חרדים אנטי ציוניים אומנם חושבים שזה שטויות אבל מצד שני הם תומכים במחנה ביבי ועושקים את המדינה וזה דווקא מצביע על חוכמה.
 9. צה"ל הוא הצבא החזק בעולם, המוסרי בעולם והצודק בעולם. כל שאר הצבאות עלובים, למעט מי שרכש ציוד צבאי מישראל. 
 10. חיילי צה"ל אף פעם לא נהרגים, אלא תמיד נרצחים, גם אם זה לוחמים ביחידות מיוחדות במהלך פעילות מבצעית בלב שטח האויב. צריך לנקום את דמם.
 11.  אם השמאלנים, הבוגדים והאנטישמים יתנו לצה"ל לנצח, אז הוא יכבוש מחדש את עזה, הגדה, לבנון והפעם את כולה, את סיני והפעם כולל התעלה והפירמידות. כל זה בארבעה ימים בלבד וללא נפגעים כוחותינו, אולי יהיו כמה כי צריך לשדר לוויות, זה מעלה את האחדות והמוראל.
 12. בהמשך לסעיף 11, מלחמת ארבעת הימים לא כוללת את השמדתה של איראן לצורך זה צה"ל זקוק לעוד יום.
 13. בהמשך לסעיף 11, מלחמת ארבעת הימים לא כוללת את סוריה והפלת אסד מכסאו, לזה נדרש עוד יום וחצי, וזה רק בגלל הרוסים שהם אומנם מטומטמים אבל יש להם דיקטטור דפוק אפילו יותר מביבי וזה ראוי להערכה. 
 14. ישראל היא אומת הסטארט אפ. אומנם אני לא מכיר אף אחד שעובד בהייטק, אני מרוויח חרא של משכורת בעבודה מפגרת, גר בבניין מתפורר עם ריח של שתן בחדר מדרגות והילדים שלי אנאלפבתים שמתפרנסים ממכירת סמים וגניבות קטנות, אבל ביבי אמר ולכן זה נכון. 
 15.  במקרה הגרוע, אנחנו פשוט נעזוב את הארץ. אמנם אף אחד לא מחכה לנו בשום מקום, אין לנו כסף נזיל, עבודה מבוקשת, אני מגמגם באנגלית ומתקשה בקריאה וכתיבה וכל העולם אנטישמי, אבל ראו הוזהרתם, אנחנו על המזוודות.