Scroll Top

הרבנות הגלקטית הראשית

הה"ה הינה הסמכות הדתית העליונה בגלקסיה. תפקידה הוא התקנת תקנות, שמירה על כשרות ואיתור קברי צדיקים. הרבנות הגלקטית הראשית (הה"ה)הינה הסמכות הדתית העליונה בגלקסיה, אך השפעתה חובקת יקום ומלאו. בראשותה עומדים הרב קוקו ריקו המכהן כנשיא המועצה העליונה של הגלקסיה, והרבנית שייגעצ ביגניץ הנשיאה העליונה של בית הדין הגבוה של הגלקסיה. הה"ה שולחת את זרועה לכל פינה נידחת בגלקסיה ועמלה בתיקון תקנות ליהודי הנודד במרחבים האינסופים של החלל, שמירה על כשרות באירועים קוסמולוגים ופסגת פעילותה היא חיפוש ואיתור קברי צדיקים על פני פלנטות רחוקות ונידחות. הה"ה היא הכתובת הראשית לבירור וליבון שאלות מהותיות העולות בגלקסיה ומעבר לה. תפקידה להדריך ולכוון בדרך ההלכה את כלל צורות החיים ביקום שלנו וביקומים מקבילים.
אי שם בחלל, נעה בהתמדה לעבר הלא כלום ספינת החלל של צי הכוכבים במשרד הדתות "מזוזה" במסעה המתמשך של חיפוש אחר קברי צדיקים. הקברניט איכר וצוות האסטרוברכים שאיתו עסוקים בלימוד תורה בזמן שניסים המתרחשים מדי יום ביומו מסייעים למזוזה לצלוח את המרחבים השוממים. הקברניט איכר כבר חצה את גיל המאה, הוא מטורד ממכאוביו הרבים ומנותק מהמתרחש סביבו מרבית שעות היום, אך הוא אינו מסוגל למות כתוצאה מפטריה שהוא נדבק בה בזמן עבודת קודש בכוכב כלשהוא. ברכה היא הקצינה הראשונה וקול ההגיון בספינה, אבל אף אחד לא מקשיב לה, יש חשד כבד שהיא חילונית ואמא שלה לא הייתה יהודיה, ברכה גם מקיימת רומן סמוי לעיני כולם עם הטבח, ג'וזף. ג'וזף מבשל לפי מה שכתוב בספרי הבישול, בדיוק נמרץ. זה לא תמיד יוצא כפי שזה צריך לצאת. הכישרון של ג'וזף הוא בכלל בהנדסה, הוא מהנדס מבריק אבל הציבו אותו במטבח. בזמנו הפנוי, הוא עורך ניסוי בגידול חרקים תרפויטים ויושב יחד עם קצין הדת הלוי-כהן לסייע לו בניסוח המלצות למחלקת תקנות הלכה. צוריה היא הקצינה הטכנית, היא מהנדסת אינטליגנציה רגשית מדיטצית צלילים. את ועדת הקבלה לצי הכוכבים של המשרד הרשימה במיוחד ההתמחות שלה בתחום התקשור עם ישויות טרנסצנדנטאליות. צוריה הצליחה ליצור קישור נירו-עצבי בינה לבין מחשב הספינה, גולם. אף אחד בספינה לא יודע מתי הדוברת היא צוריה ומתי זהו גולם, הם הפכו לאחד. כאשר היו צריכים בצי הכוכבים במשרד הדתות להטמיע את פרוטוקול ההפעלה לגולם, אז בדרך תמוהה, חל בלבול בין הקובץ בן-גביר, לקובץ הנסיך. השבת עמדה כבר להיכנס והמערכת נסגרת באופן אוטומטי עד צאת השבת המתכנת מיהר והיה צריך לבחור בין הקובץ בת-מלך, בן גביר והנסיך. אז בחר בנסיך, זה גולם מחשב הספינה. בינתיים במרחבים השוממים של החלל מסתתרות להם תעלומות לרוב. קברי צדיקים ממתינים לגילוי, תרבויות שונות ומשונות מייחלות לטקסי הבדלה וביעור חמץ.  
תקיעת שופרות החירום מקפיצה את צוות המזוזה. החיישנים מגלים עצם מדהים למראה, קבר עצום המרחף לו בחלל הריק. הספינה נוחתת על משטח השיש החלק והצוות יורד להשתטח על הקבר בניסיון לבדוק מי הוא הצדיק הקבור כאן, מהן סגולותיו. אוהל המחקר נפרש והצוות  עוסק בבדיקה רפואית מקיפה של עצמו בניסיון לראות אילו מחלות ומכאובים נעלמו להם באורח נס, מכאוב מכאוב וכאב כאב נבדקים בקפידה ומתגלים כואבים ומציקים כבכל יום. אולם ברם לפתע פתאום המטפל של הקברניט איכר צועק משהו ומוחא כפיים בשמחה. המטפל שנקרא בשם המטפל, הוא הטייס האמיתי של מזוזה ושולט בכל מערכות הספינה יחד עם צוות התחזוקה הערבי. המטפל לקח את הקברניט איכר לטיול על הקבר, והנה פתאום משתחררת בקול תרועה עצירות קשה ממנה הוא סבל. ההפתעה והתרגשות עצומה, נמצא קברו של הקדוש גסטרו. הבשורה המשמחת נשלחה למפקדת צי הכוכבים של משרד הדתות וחיש קל מגיעה משלחת בדיקה של סובלים מעצירות קשה אל קברו של הקדוש גסטרו. החוקרים מתפזרים על גבי הקבר במרווחים שווים, מפשילים את המכנסים ומחרבנים על הקבר בתקיעות שופר. אכן כן, הקדוש גסטרו ראוי לשמו. אלא שאבוי, מרוב התרגשות הם שכחו להביא את נייר הטואלט. אלו הם חיי החוקרים המוסרים את נפשם בחיפוש ומחקר קברי צדיקים נשכחים, חיים מלאי הקרבה וסבל. 
השנים חולפות וקומפלקס ענק נבנה בסמוך לקברו של הצדיק גסטרו. אולמות שירותים ציבוריים רחבים עבור הממתינים לנס, בהם ניתן להתרווח ולצפות בשיעורי דת. ישנם גם חדרי שירותים פרטיים בהם ניתן לשבת בפרטיות של עד 6 צליינים בהמתנה שהצדיק גסטרו יבצע את המוטל עליו. יש כמובן גם בית כנסת על שם הקדוש גסטרו, מסעדה כשרה למהדרין, חנות מזכרות ועוד. מסביב לקבר התפתחו מחנות פחוני חלל, שם גרים אנשי הגרעין הקשה של מאמיני הקדוש גסטרו, הם מאמינים שהעולם נברא מהתחת. הם פיתחו ענף שלם של שירותי גסטרו נוספים, חוקן צנטריפוגלי, פתיחת סתימות בעזרת גלי כבידה ושירותי קריאה ברקטום. היה גם את מחנה פחוני החלל של חסידי הקדוש גסטרו, ההילולות לכבודו של הקדוש גסטרו שהן עורכים נחשבים הטובות בגלקסיה. השמועות העמומות סביב מה המתרחש במחנות פחוני החלל התפשטו כמו קרינת רקע ברחבי הגלקסיה כולה. טקסים פגאנים שבהם סוגדים לאלילים חוצנים, ריקודים ופרקטיקות פולחן שאינם מופיעות בקובץ התקנות.  

 .